קמטים- למה הם נוצרים ואיך מונעים אותם?

מה הם קמטים ולמה הם נוצרים?

הקמטים בפנים שלנו נוצרים עקב הזדקנות כאשר העור מפסיק להיות מתוח. ההזדקנות, ביחד עם החשיפה לשמש, כח המשיכה ותנועות שרירי הפנים גורמת לירידה באלסטיות של הסיבים וכך נוצרים קמטים.

את הקמטים ניתן לחלק לשתי קבוצות- קמטי ההבעה שנוצרים במצח, בין הגבות, ובצידי האף. והקמטים הקטנים שנוצרים במקומות החשופים לשמש..

איך מטפלים בקמטים ?

אנשים, בעקר נשים, חוששים מהופעתם של הקמטים ומבצעים פעולות מניעה כמו טיפולי פנים, שימוש בקרמים ותכשירים שונים וכן הזרקות להחלקה והצערה של העור. את הטיפולים ניתן לעשות כמניעה או כטיפול בקמטוטים וקמטים קיימים.

אחת השיטות המועדפות כיום לטיפול העלמת קמטים על ידי המטופלים ורופאים כאחד היא על ידי הזרקה  של חומרי המילוי.

ישנם מספר חומרי מילוי בשוק החל מהבוטוקס המוכר יותר דרך הזרקת קלציום ועד חומצה היאלורונית.

איזורי הטיפול

העלמת קמטים בעזרת חומרי מילוי נעשה בעיקר בחלקים התחתונים של הפנים ובמיוחד בקמטים הקבועים: מצידי הפה והשפתיים, ובאזור הלחי ובצידי הסנטר, באזור שבין האף והפה.

באיזה חומרים משתמש הרופא

החומרים הנפוצים ביותר לשימוש היום להעלמת קמטים הינם חומצה היאלורונית (ג’ובידרם, וריודרם ורסטילן) וקולגן (אוולנס).

חומצה היאלורונית וקולגן קיימים באופן טבעי בגופינו והם מהווים חלק בלתי נפרד מרקמת החיבור בעור ובפרקים. כיום החומרים הללו מיוצרים במעבדה בשיטות מתקדמות. יתרונם הוא בכך שאפקט המילוי הינו מהיר.

קיימים סוגים שונים וצפיפויות שונות של החומר המיועדים לקמטים שטחיים ועמוקים, המוזרקים בטכניקות שונות. במקרים רבים נהוג לשלב הזרקות חומרי מילוי עם הזרקות בוטוקס

אמנם מדובר בתהליך טבעי של העור אך במידה והינך מעוניינת להחזיר לעורך את המראה הצעיר החלק והחיוני שלו- כל שעלייך לעשות הוא לבחור את חומר המילוי ולהגיע לטיפול על מנת להיפטר מהקמטים!

כיצד מתחילים?

לא בטוחה היכן להתחיל? כמה זמן התהליך נמשך או כמה זה יעלה? מלאי פרטים ונציגנו ישמח לענות על השאלות

שלחי פרטים