איך לשמור על השפתיים בחורף

השפתיים הם אחד האזורים הסובלים בעיקר מתנאי מזג האוויר בין אם מדובר בחום או בקור מהסיבה הפשוטה שהן חשופות כל הזמן. בחורף הקור משפיע על השפתיים בצורה שגורמת ליובש וסדקים ויכול לגרום לפצעים של ממש. חשוב לשמור על השפתיים בתקופת החורף על מנת למנוע נזק מיידי וגם נזק לטווח ארוך.

השפתיים והעור סביבן רגישים במיוחד ומכיוון שהן חשופות באופן קבוע לשמש, לרוח ולפגעי מזג האוויר השונים הן נפגעות במהירות ובקלות. יש לטפל בשפתיים באופן קבוע שכן חוסר טיפול יוביל להזדקנות מהירה של השפתיים והופעת קמטים בעור סביבן.

איך ניתן לשמור על השפתיים בחורף?

  1. לשמור על לחות- חשוב לשמר את הלחות הטבעית של השפתיים על ידי מריחת שפתונים שמכילים ויטמינים A ו E. אלו מגנים על השפתיים מפני היובש וגם מחזירים את הלחות לשפתיים.
  2. להגן מפני השמש- חשוב להקפיד להשתמש בשפתונים המכילים מסנני קרינה שכן בשפתיים אין מלנין שמגן עליהן מפני קרני השמש באופן טבעי.
  3. לטפל ביובש- במידה והשפתיים שלך יבשות באופן חריג חשוב לטפל במוצרים מיוחדים המתאימים ליובש בשפתיים ולא להסתפק בשפתונים רגילים. אותם מוצרים צריכים להכיל חמאת שיאה, מנטול או כמות מרוכזת של ויטמין A או E חומרים אלה מרגיעים את היובש ואת תחושת הכאב, עוזרים להעביר את האדמומיות שנוצרת בעקבות הובש ומחזירים את הלחות הטבעית של השפתיים.

גם אם השפתיים לא יבשות, המשיכי לטפל בהן והקפידי לשמור על הלחות על מנת להימנע ממצב של יובש. כמו כן תדאגי להגן עליהן מפני רוח וחשיפה מרובה לשמש.

חורף נעים!

 

כיצד מתחילים?

לא בטוחה היכן להתחיל? כמה זמן התהליך נמשך או כמה זה יעלה? מלאי פרטים ונציגנו ישמח לענות על השאלות

שלחי פרטים