מניקור פדיקור

טיפוח הציפורניים ושמירה על מצבן האסתטי הפך מזמן לדבר שבשגרה כמעט אצל כולנו. מצב זה מחייב אותנו לבצע אחת מבין שלל הפעולות המוצעות היום. בלייזר מקס תוכלו לבחור האם חשוב לך יותר טיפוח הידיים, הרגליים או שניהם ביחד.

 

טיפולי מניקור ופדיקור משפרים את מראה ובריאות הציפורן והעור הנמצא סביבן באופן טבעי. הם כוללים שיוף, לק ועיסוי בקרמים ובפילינג, והם מתבצעים על ידי מניקוריסטית מקצועית ומנוסה ומהווים אי של שלווה  ויציאה קצרה מהשגרה המתישה.

 

מניקור

במהלך היום, נעשה שימוש רב בכפות הידיים שלנו וכתוצאה מכך הידיים והציפורניים נפגעות ויש צורך לטפל בהן. לשם כך מבוצע המניקור. הוא נועד לטפל ולטפח את עור הידיים והציפורניים. בזמן התהליך הקוסמטיקאית משייפת את הציפורן ואת העור שמסביב לה, מורידה את העור המת, מורחת קרם טיפולי ובסוף אף מורחת לק לפי בקשת הלקוחה. משך הטיפול תלוי במצב האישי של כל אחת מהמטופלות והוא יכול לקחת בין חצי שעה לשעה וחצי. חשוב לזכור כי טיפול זה אומנם גורם לעורך להיראות בריא וזוהר יותר, אך יש לחזור ולבצע את הפעולה כל מספר שבועות להשגת תוצאות.

 

פדיקור

הטיפול בכפות הרגליים חשוב לכל אדם במשך כל ימות השנה. מעבר לפן האסתטי, חשוב לנו כי כפות רגלינו יראו מטופחות, קיים גם הפן הרפואי – הטיפול בבעיות שמביאות איתן עונות השנה מצריכות טיפול מתמיד ושוטף בבעיות שנוצרות בכפות הרגלים: פטריות, יבלות, עור סדוק וחתכים, אקזמות ועוד. היות והרגליים הם האיבר הנושא את משקל גופנו במשך רוב שעות היממה חשוב מאוד לטפל בכפות הרגליים. טיפול פדיקור קבוע (מומלץ לבצע טיפול פדיקור בממוצע אחת לחודש) עשוי למנוע התפתחות פטריות ברגליים, מחלות וזיהומים אחרים שאינם רצויים.

 

קיימים שני סוגי פדיקור עיקריים: פדיקור קוסמטי ופדיקור רפואי:

פדיקור קוסמטי הוא פדיקור שמטרתו טיפוח כף הרגל. למעשה, פדיקור קוסמטי הוא המקבילה של מניקור – רק לכפות הרגליים. לעומתו,  פדיקור רפואי מזכיר מאוד בהליך ביצועו את הפדיקור הקוסמטי, אך נותן מענה גם לבעיות רפואיות הקיימות בכף הרגל: ציפורן חודרנית, פטריות, יבלות ועוד. בנוסף יצויין כי הפדיקור הרפואי נותן מענה לאוכלוסיות מסויימות הדורשות טיפול מיוחד, כגון חולי סכרת.

 

שתי השיטות העיקריות בהן מבצעים טיפול פדיקור הן: פדיקור רטוב ופדיקור יבש:

פדיקור רטוב הוא פדיקור בו משרים את הרגליים במים (כ-15 דקות), מסירים את העור היבש (ומטפלים ביבלות לפי הצורך), גוזזים את הציפורניים ואת העור מסביב לציפורניים, מבצעים עיסוי פילינג לכפות הרגליים, עיסוי בקרם רגליים מזין לכפות הרגליים ולבסוף מורחים לק (לפי בקשת הלקוחה).   פדיקור יבש הוא פדיקור המחליף את שיטת ה"גיגית", מונע הסרת שכבות עור מיותרות וחוסך תחושת כאב ונזקים. בשיטה זו לא משרים את הרגליים במים! השיטה חדשנית מאוד ולא נפגעים בה העור הבריא ולמעשה צמיחת העור היבש קטנה. בשיטה זו של פדיקור לא משתמשים בסכינים אלא בחומרים פעילים (או מי פילינג) שממיסים את העור הקשה בעקב כף הרגל, כרית כף הרגל ובצידי הבוהן. לאחר מכן גוזזים את הציפורניים ואת העור מסביב לציפורניים, מבצעים עיסוי פילינג לכפות הרגליים, עיסוי בקרם רגליים מזין לכפות הרגליים ולבסוף מורחים לק (לפי בקשת הלקוחה) – כמו בפדיקור רטוב. 

 

בסיום טיפול פדיקור קוסמטי ובסיום תהליך טיפול פדיקור רפואי יהיה מראה כף הרגל מטופח ומשופר וכף הרגל עצמה תהיה רכה ונעימה למגע. בטיפול בבעיות רפואיות תורגש הקלה ניכרת וכמובן שגם מראה כף הרגל יהיה אסתטי יותר לאחר טיפול פדיקור רפואי.

 

שמירה על הציפורניים במרכז הרפואי של לייזר מקס

אם ברצונן לשמור על עור בריא וציפורניים מושלמות, כדאי שתפני למרכז לקוסמטיקה רפואית של לייזר מקס.  אנו מעסיקים צוות מקצועי שיעניק לך את הטיפול הטוב ביותר באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם.