הסרת שיער באור

אל הסרת השיער בלייזר הצטרפה בעשור האחרון טכניקה חדשה ההולכת וצוברת תאוצה- הסרת שיער באור. הסרת השיער באור פותחה דווקא למטרה אחרת- העלמת ורידים בולטים. אך התגלה שתוך כדי פעולתו מביא המכשיר גם לנשירת שיער באזור המטופל וגם לטשטוש כתמים עד להעלמתם.

כיצד עובדת שיטת הסרת שיער באור?

שיטה זו עובדת באמצעות מכשיר השולח פולסים של קרני אור בתדרים משתנים. מדובר בשיטה הנקראת IPL והיא פיתוח חדשני של השיטה הותיקה הנקראת הסרת שיער באור אינפרה אדום. העיקרון על פיו עובדת השיטה החדשה דומה לזה של הסרת שיער באינפרה אדום וגם הסרת שיער בלייזר: קרני האור עוברות דרך האור הבהיר יחסית ופוגעות באזורים כהים יותר בהם ישנו ריכוז גבוה של מלנין. השערה, ובמיוחד זקיק השערה הוא אזור המכיל כמות מלנין גדולה יותר ולכן הוא גם כהה יותר לעומת העור. עם הפגיעה בריכוז מלנין גבוה הופכת קרן האור לאנרגיית חום אשר ממיסה את שורש השערה. הבזקי האור משודרים בשלושה אורכי גל שונים כך שהשיטה עונה על צרכיהם של לקוחות בעלי צבע עור ושיער משתנים.

יתרונותיה של שיטת הסרת שיער באור

כיוון שהמכשיר שולח קרני אור, אורכי גל משתנים, השיטה מתאימה לטיפול גם באנשים בעלי עור כהה, זאת לעומת קרן הלייזר אשר הטיפול באמצעותה בכהי עור הוא בעייתי ולא יעיל מספיק. בנוסף, קרן הלייזר היא מאוד ממוקדת וגורמת בשל כך לתופעות לוואי לא נעימות כמו אדמומיות, נפיחות וכאב. קרן האור היא רכה ומתפזרת יותר ולכן הטיפול כואב הרבה פחות מאשר טיפול בלייזר. שיטת ה- IPL החדשנית משלבת בין טיפול עדין שכמעט ואינו כואב או יוצר תופעות לוואי לבין חוזק רב יותר של הקרן (לעומת הטיפול באינפרה אדום הסטנדרטי) ולכן יעילות רבה יותר של הטיפול. עם זאת, כמו בטיפול בלייזר, יש לקחת בחשבון כי עדיין שיער עבה וכהה יוסר מהר יותר משיער בהיר ופלומתי.

הסרת שיער באור- רק במכון מורשה

אמנם ישנם גם מכשירים ביתיים לביצוע הטיפול, אך הסרת שיער באור הנעשית במכון היא יעילה באופן משמעותי. בנוסף, חשוב לבדוק כי המכון בו אתם מטופלים הוא מכון מורשה העומד בכל התקנים המחמירים ושאת העבודה מבצעים רק מטפלים המנוסים ומורשים לטפל בשיטה. כשאתם בוחרים בלייזר מקס אתם יכולים להיות בטוחים כי אתם בידיים בטוחות ומקצועיות במיוחד. למידע נוסף אודות הסרת שיער בלייזר ושאר השיטות צרו עמנו קשר.