מידע על הורדת שיער בלייזר

בעבר נהגו נשים וגברים להסיר שיער בסכין גילוח ושעווה. שיטות מיושנות אלו הינן מסורבלות וגורמות לשיער לצמוח במהרה בחזרה.המהפכה הגדולה בתחום האסתטיקה והסרת שיער בלייזר בפרט שנהייתה פופולארית בשנים האחרונות  הינה : טכנולוגיית הלייזר  SHR

הסבר על טכנולוגיית ה  SHR

טכנולוגיית ה – SHR מקנה פתרון אולטימטיבי להפחתת שיער ללא כאב, בעזרת הבזקי אור מהירים בשטף נמוך. האנרגיה מוחדרת בהדרגה דרך שכבת העור העליונה ומחממת באופן מבוקר את שכבת העור התחתונה.
תהליך החימום המבוקר הורס את זקיק השערה, מבלי לפגוע בעור. בשיטה זו, גם בעלי עור כהה יכולים לעבור טיפולים אפקטיביים, מה שלא התאפשר בעבר.

טיפים לבחירת מכון להורדת שיער בלייזר:

קודם כל חשוב מאוד לדעת שלמכשיר הלייזר יש ידית שממנה יוצאים הפולסים ומבצעים הסרת שיער. לכל ידית כזו יש אורך חיים מדוד של כמות פולסים, כשלאחר מכן יש צורך להחליף את הידית, בידית חדשה, כיוון שידית שסיימה את חייה משגרת פולסים בעלי עוצמה קטנה שלא באמת מגיעים לשורש השערה. לכן חשוב להיות מטופלים במכונים גדולים ובעלי שם, כיוון שהם מפוקחים ונוטים להקפיד על החלפה של הידית, על פי הוראות היצרן. אצלנו בלייזר מקס אנו נמצאים תחת הפיקוח של משרד הבריאות ומקפידים להחליף את הידית כפי הזמן הרצוי. במקומות לא מפוקחים, כדאי לברר את כמות הפולסים, שעברה הידית לפני כל טיפול, כי ידית לא מכוילת עלולה לגרום לנזק.

בנוסף:

  • וודאי כי למכון אשר בחרת יש וותק בתחום הורדת השיער בלייזר.
  • וודאי כי המכשור במכון מאושר על ידי ה - FDA ומשרד הבריאות.
  • שימי לב : מבצעים זה טוב, אך מחירים נמוכים מדי לא תמיד מעידים על טיפול מהימן ובטוח.
  • מבטיחים לך "הסרת שיער בלייזר לצמיתות", אל תאמיני, אין דבר כזה.
  • חשוב שצוות המכון יהיה מקצועי ואמין.

 

איך מתבצע הטיפול?

 

האזורים הפופולריים ביותר להסרת שיער בלייזר הם: ידיים, רגליים, ומפשעות לנשים, חזה וגב לגברים. הסרת השיער בלייזר נעשית על ידי חימום חומר המלנין המצוי בשורש השערה, מתחת לעור ובכך למעשה, גורם הלייזר לנזק בלתי הפיך לשורש השערה והשיער אינו צומח יותר למשך תקופה ארוכה. מכיוון שקרן הלייזר היא כל כך מדויקת היא לא פוגעת בחלקים אחרים של העור.

לפני הטיפול מגלחים את השיער, כדי שלא יקלוט את קרן הלייזר ויצרוב את העור. בשום אופן אין למרוט את השיער בפינצטה, בשעווה, או בחוט. באזורים הרגישים לכאב: בית השחי, גב וכתפיים מורחים כשעה לפני הטיפול קרם אלחוש שיסייע להפחית את הכאב.

בתחילת הטיפול מסמנים את האזור הרצוי, מקררים אותו בעזרת ג'ל אולטרא סאונד, ואז מפעילים את המכשיר ומעבירים אותו על פני האזור הרצוי.
בזמן הטיפול התחושה היא של מעין עקצוצים או צריבות קלות. כדי להפחית את הכאב וגם את הסיכון לכוויות, כוללים מכשירי הלייזר מערכות לקירור העור במהלך הטיפול. מערכת הקירור נמצאת בראש הלייזר ומופעלת בו זמנית ביחד עם המכשיר עצמו. ההחלמה פשוטה ומהירה, למעט אדמומיות נקודתית ולעתים תחושת רגישות קלה שחולפות בתוך שעות ספורות, אין כל כאב או אי נעימות לאחר הטיפול, ואפשר בהחלט לשוב לשגרת היום. כדי להקל על תחושת הרגישות אפשר למרוח מעט אלוורה.

 

האם הטיפול מתאים לכל צבעי העור?

 

בזכות הטכנולוגיה המתקדמת של מכשיר ה – Soprano XL אפשר להסיר דאגה מליבכם, המכשיר מתאים לכל גווני העור והשיער למעט שיער לבן לגמרי. הטכנולוגיה מתאימה ובטיחותית לכל סוגי העור והשיער, וגם לכהי עור, משום שעוצמת הלייזר ניתנת לוויסות, ומאפשרת התאמת אורך גל מתאים לפי סוג השיער. המכשיר מתגבר גם על שיער בהיר (המכיל מעט פיגמנט), שיער דק, וכן שיער בעל שורש עמוק יותר.

 

כמה טיפולים צריך עד התוצאה הסופית?

 

זה תלוי במקום הטיפול. השיער העבה והכהה יותר נמצא ברגליים, במפשעה ובבית השחי. ולכן הטיפול באזורים אלה יעיל יותר. השיער העדין והבהיר בפנים מצריך יותר טיפולים. כמובן שהדבר תלוי באופי השיער ובסוג העור.

חשוב לזכור שטיפולי הסרת שיער בלייזר יש לבצע רק במקומות מקצועיים ומוסמכים. בעת הפעלת מכשיר הלייזר ישנם הרבה גורמים שיש להתחשב בהם, ומטפל לא מיומן עלול לגרום לעור נזקים, כוויות וצלקות.